Acıbadem Hastanesi – Kadın Hastalıkları ve Doğum

Tanıtım

Acıbadem Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümlerinde pek çok ailenin çocuk sahibi olma mutluluğuna erişmesine yardımcı olunmakta ve sağlıklı nesiller için çaba sarf edilmektedir. Yine Kadın Hastalıkları hekimlerinin gözetiminde tanı ve tedavi hizmetleri uygulanmaktadır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümlerinde genel kadın sağlığı, menopoz-osteoporoz, gebelik takibi, riskli gebeliklerin izleme, yardımcı üreme teknikleri ile kadınlık organları kanserleri gibi birçok alanda da hizmet verilmektedir.

Ayrıca bölümümüz tarafından doğuma hazırlık kursları, ebeveynlere yönelik eğitim seminerleri konularında uzman akademisyenler ve eğitimciler tarafından verilmektedir. Seminerlerimizde video, slayt ve maket gibi görsel materyallerle doğru bilginin en etkin şekilde iletilmesi ve yayılması da amaçlanmaktadır.

Daha fazla bilgi için:
Alo Acıbadem 444 55 44

 

Medikal Teknolojiler

da VINCI

NASA tarafından uzaydaki astronotları ameliyat etmek amacıyla üretilen robot ‘da Vinci’, operasyonu mikro kesilerle yapıyor ve 3 boyutlu görüntü alınmasına imkan tanıyor. Böylece en zor ameliyatlar bile rahatlıkla gerçekleştirebiliyor. Bunun için de sadece ameliyat sahasının dışındaki bir konsolda oturan ve onu yönlendiren bir doktora ihtiyaç duyuyor. Başta üroloji, kalp – damar cerrahisi, genel cerrahi, kulak burun boğaz ve kadın hastalıkları olmak üzere pek çok alanda kullanılıyor.

TÜM VÜCUT MR

Manyetik Rezonans (MR), tümöral kitlelerin hastalık bulguları oluşmadan erken dönemde yakalanmasına olanak sağlıyor. Klasik tarama yöntemlerinde gözden kaçabilecek durumlarda yapılan MR incelemesi, tümör tanısını kolaylaştırıyor.

MR cihazının hareketli masasında yatan hastadan paralel görüntüleme ve birleştirici yazılım programları ile görüntü alınıyor. Hasta güçlü bir mıknatıs etkisi yaratan silindirin içindeyken MR, işlem sırasında hastaya vücuttaki hidrojen atomlarının enerji salmasına yol açan radyo dalgaları gönderiyor. Mıknatıs etkisiyle hareket eden binlerce hidrojen atomuna ait bilgiler bilgisayarda toplanıyor. Bunların incelenmesi ile hastaya ait film elde ediliyor.

Tanı Tedavi Hizmetleri

Ergen ve Pediatrik Jinekoloji

Kadın hastalıkları bölümünün önemli konularından birisi çocukluk yaş grubunun (0-14 yaş) jinekolojik sorunlarıdır. Bu dönemdeki yakınmalar erişkin dönemden farklıdır ve jinekolojik muayenenin de yaş grubuna uygun özellikleri vardır.

Jinekolojik Onkoloji

Acıbadem Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümleri içerisinde kadın kanserleri ile ilgilenen Jinekolojik Onkoloji Ünitesi’nde, kanser taraması, kanser erken teşhis ve tedavisine yönelik olarak kolposkopi ve laparoskopik işlemler gerçekleştirilmektedir.

Ürojinekoloji

Acıbadem Hastanesi Ürojinekoloji Bölümü’nde üriner inkontinans ve üreme organları ile ilgili bozuklukların tanı ve tedavileri, hekimler tarafından güncel tanı ve tedavi metodları uygulanarak gerçekleştirilmektedir.

Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite (Tüp Bebek Merkezi)

Acıbadem Tüp Bebek Merkezleri, 1998’den beri çocuk sahibi olmak isteyen kişilere üstlenmiş olduğu sorumluluğun bilinciyle en uygun ve etkili hizmeti vermeyi amaçlıyor. Daha fazla bilgi için tıklayın

Yüksek Riskli Gebelik (Perinatoloji)

Acıbadem Sağlık Grubu´nda hizmete giren Yüksek Riskli Gebelik Ünitesi´nde risk taşıyan gebelere yönelik özel entegre bir bakım programı sunulmaktadır.

Kaynak: Acıbadem Hastanesi

Doğum Fotoğrafçısı Pastel Baby Studio

Lütfen Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir