Doğum Fotoğraf Çekimi

Son yıllarda git gide artış yaşanan doğum fotoğraflama mesleği, anne ve babaların hayattaki en büyük servetleri olan çocuklarıyla ilgili en önemli hatırayı belgelemektedir. Pastel Baby Studio sizlere bebeğinizin henüz annesinin karnında olduğu günden başlayarak hayatının ilk dönemini kayıtlara geçme imkânı sağlamaktadır.

Pastel Baby Studio her şeyden önce alanında yetkin, tecrübe sahibi, her türlü eğitim ve sertifika donanımına sahip fotoğrafçı kadrosundan sizler için bir doğum fotoğrafçısı tayin eder. Tayin edilen bu doğum fotoğrafçısı ile sizlere uygun hazırlanmış olan tasarım harika stüdyolarda hamilelik dönemine ait birkaç rutin fotoğrafla başlanır işe.

Bu fotoğraflarda anne ve babalar, hayatlarının en mutlu zamanı olan doğum anı ve bebeğe kavuşma anı öncesindeki heyecan ve heveslerini ön plana çıkaran fotoğraflarda yer alırlar. Daha sonraki süreçte bebeğin dünyaya geldiği doğum anı bütün ailenin heyecanlı bekleyişi ile resmedilir. Ve işte beklenen an, ailenin bebeğe kavuşma anı! O muazzam an en güzel karelerle fotoğraflanır.

Bundan sonraki süreç ise doğum sonrası yaşananların ve çiçeği burnunda anne babanın ailelerinin yeni üyesine kavuştukları doğum sonrası ile ilgili fotoğraflamalardır. Pastel Baby Studio, hayatınızın bu en önemli zaman zarfını profesyonel bir şekilde hazırladığı albümlerle bir senaryo, bir foto roman şeklinde sunar. Yıllar sonra size verilen bu albümü karıştırdığınız zaman çocuğunuzun dünyaya geliş sürecini adım adım bir sinema filmi gibi izleme şansına sahip olursunuz.

Sadece sezaryen doğumlarda mı çekim yapılıyor? Normal doğumlarda da çekim yaptırabilir miyiz?

Hem normal hem sezaryen doğumlarda doğum fotoğrafı çektirebilirsiniz. Normal doğumla sezaryen doğum arasındaki tek fark, sezaryen doğumda bebeğin doğum anı görüntülenirken, normal doğumda bebeğiniz dünyaya geldikten sonra doktorunun kucağında ve ilk kez sizin göğsünüze yatırıldığında çekimler başlar. Öncesindeki ve sonrasındaki tüm çekim aşamaları her iki doğum şeklinde de aynıdır.

İstanbul dışındaki doğumlarda da hizmet veriyor musunuz?
İstanbul’daki iş yoğunluğumuz sebebiyle maalesef diğer iller için şuanda doğum fotoğrafçısı konusunda yardımcı olamıyoruz.

Normal doğumlarda ya da doğumun geceye denk gelmesi durumunda paket fiyatlarında artış söz konusu mu?
Kesinlikle hayır. Doğumunuz normal de olsa sezaryen de olsa herhangi bir fiyat farkı yoktur. Geceye denk gelmesi de paket fiyatını etkilemez.

Çektiğiniz tüm fotoğrafları teslim ediyor musunuz yoksa sadece albüm içerisine seçilen fotoğrafları mı veriyorsunuz?
Albüme giren fotoğraflar haricinde, çektiğimiz görüntü ve ışık problemi olmayan tüm fotoğrafları, yüksek çözünürlükte size teslim ediyoruz.

Doğum anını değil de, sadece sonrasını (odada aile fotoğrafları) çektirebilir miyiz?
Dilerseniz doğumun olduğu gün doğum sonrasını, dilerseniz doğumdan 1 gün sonra hastanede aile fotoğraflarınızı çektirebilirsiniz. Sadece aile fotoğrafları istemeniz durumunda paket fiyatları indirimlidir. Detaylar için lütfen e-posta ile ulaşınız.

Size 24 saat ulaşabilir miyiz?
Öncesinde bilgilerinizi bırakmanız gerekmektedir. Bu yüzden lütfen çok geç kalmadan rezervasyon için stüdyomuzu ziyaret edin. Yapılacak sözleşme içerisinde geçen telefon numaraları kayda geçiyor ve gece gelen çağrılarda, sadece telefon numarası kayıtlı ise yanıt verebiliyoruz.